Rytinė mankšta – tikras energijos užtaisas visai dienai! Tuo įsitikino darželio ugdytiniai ir pedagogai, kurie rytais, kartu su judesio korekcijos pedagoge J. Terminiene, skambant linksmai muzikai mankštinosi drauge. Šypsenos, juokas, puiki nuotaika bei energija lydėjo mus kiekvienos rytinės mankštos metu. Sportas mus išlaisvina – jis atkuria mūsų mintis ir nuteikia puikiai dienos pradžiai!

 

Birželio 8 dieną, lopšelyje-darželyje „Eglutė“ organizuota metodinė-praktinė diena „Kamuolių žaismas“, subūrė gausų pedagogų būrį iš Baisogalos mokyklos-darželio, Šeduvos lopšelio-darželio, Vaižganto progimnazijos ir Radviliškio lopšelių-darželių „Kregždutė“, „Eglutė“. Dalyvius sveikino ir įdomios bei naudingos dienos linkėjo lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui I. Budrienė, o  šypsenas ir puikią nuotaiką renginio dalyviams sukūrė smagūs „Judesio studijos“ ugdytinių šokiai.

Metodinės-praktinės dienos metu, dalyviai dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose: apšilimo mankšta „Saulės pasveikinimas“ bei atpalaiduojantys kvėpavimo pratimai (ikimokyklinio ugdymo vyresnioji auklėtoja J. Bložienė), „Kamuolys ritme – estafetės porose su kamuoliu“, „Muzikos ritmu“ (pratimai su GYMNIC ir lazdelėmis) (vyresnioji judesio korekcijos pedagogė J. Terminienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja K. Jankutė), „Kaip pradėti žaisti trikrepšį?“ (priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė R. Bubliauskienė).

 

Metodinė-praktinė diena „Kamuolių žaismas“ – komandinio darbo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių tobulinimo, geros nuotaikos  ir energijos kupina diena. Tikimės, jog laikas praleistas drauge buvo naudingas ,o  įgytos žinios bus pritaikytos Jūsų praktinėje veikloje.

 

Birželio 1 dieną, Tarptautinės vaikų dienos proga, „Želmenėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi Radviliškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje.  Bibliotekos salėje vaikai vaidino muzikinę pasaką „Skaitom“ (aut. E. Tolvaišienė), po kurios sulaukė gausių žiūrovų plojimų bei saldžių prizų.

Apsilankymo metu, vaikai žaislotekoje išbandė ir piešimą ant šviečiančio molberto bei drauge žaidė su mažaisiais žaislotekos lankytojais.

 

Gegužės 31 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ išleistuvių popietėje lankėsi paslaptingoji gėlių fėja. Nešina įvairiaspalviais balionais, ji kvietė visus vaikus drauge leistis į nuotaikingą kelionę, kurios metu atliko įvairius eksperimentus, šoko ir dainavo. Sugalvoję norus ir linkėjimus darželiui, vaikai juos visus paleido į dangų, tikėdamiesi, jog šie būtinai išsipildys.

 

Po nuotaikingo „Svirplio“ koncerto , priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai, pedagogai ir tėveliai vyko į Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje  vykusias Šv. Mišias, kurios buvo aukojamos už katalikiškos grupės vaikus, tėvus ir pedagogus.

Vaikai, drauge su meninio ugdymo mokytoja J. Goštautiene, giedojo giesmes, taip džiugindami ir sujaudindami tėvelių, senelių, pedagogų ir kitų parapijiečių širdis. Klebonui paprašius, tėveliai palaimino savo vaikus ir visi drauge pasidžiaugė, jog mažųjų ugdytinių širdys spinduliuoja šilumą, nuoširdumą ir dėkingumą.

 

Gegužės 30 dieną, vaikų gynimo dienos ir mokslo metų pabaigimo proga, ugdytiniams dovanojome nuotaikingą „Svirplio“ koncertą, kurio metu vaikai dainavo, šoko ir linksmai leido laiką drauge su savo draugais ir artimaisiais. Oras lepino šiluma, tad susirinkusiųjų nuotaika buvo puiki!

 

Gegužės 22 ir 26 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupių „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ ugdytiniai, grupių auklėtojos ir mamytės vyko į mokomąją pažintinę ekskursiją į Pašilių Stumbryną ir Krekenavos regioninį parką. Stumbryne vaikai matė stumbrus, kurie buvo taip arti, jog rodos galėjai juos paliesti ranka.

Nusifotografavę atminčiai, vaikai išvyko į Krekenavos regioninį parką, kuriame įrengtas Pojūčių takas su 12 atokvėpio stotelių. Eidami šiuo taku, visi patyrė daug įspūdžių: išbandė vėjo stiprumą sūpuoklėse, kūrė savo muzikinę melodiją, išbandė skirtingus žemės paviršius, stengėsi pajausti medžio energiją medinėje lovoje, išmėgino natūralų medžio masažą, laipiojo lipynėje. Kas nebijojo aukščio, lipo į 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą pasigrožėti Krekenavos regioninio parko panorama. Džiugu, jog kelionės metu netrūko plačių šypsenų bei neišdildomų įspūdžių!

 

Gegužės 25 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytiniai ir tėveliai lankėsi Radviliškio Vagonų depe. Šią išvyką organizavo Gusto mama Eglė Gedgaudienė. Vaikus pasitiko linksmasis dėdė Ernestas, kuris vaikams plačiau papasakojo apie šią įstaigą, kas joje vyksta. Pabuvoję cechuose, ugdytiniai matė, kaip nuimami traukinio ratai,  paruošiami vagonai dažymui, matavosi dažymo skafandrą, kėlėsi keltuvu. Mokymo klasėje grupės vaikai žiūrėjo filmą apie greičiausią pasaulyje traukinį bei vaišinosi saldžiomis vaišėmis.

Dėkojame Gusto mamai ir Vagonų depo darbuotojams už suorganizuotą puikią išvyką, kurios metu vaikai susipažino su traukiniais.

 

Ikimokyklinio ugdymo grupių „Pelėdžiukai“, „Bitutės“ ir priešmokyklinio ugdymo grupių „Želmenėliai“, „Smalsučiai“ ugdytiniai lankėsi Šiaulių spaustuvėje, kurioje dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Kaip gimsta knyga?“. Vaikai ne tik susipažino su spaustuvėje dirbančių žmonių darbu, bet ir patys mokėsi lankstyti knygeles, įvairias dėžutes, puošė pagamintas knygas raidėmis.

 

Gegužės 24 d. „Želmenėlių“ grupės ugdytiniai, drauge su grupės auklėtoja ir meninio ugdymo mokytoja J. Goštautiene, vyko į Šeduvos senelių globos namus. Ugdytiniai giedojo Šv. Mišiose globos namų koplyčioje, kurias už senelius, darbuotojus ir mažuosius dainininkus aukojo Šeduvos klebonas. Įteikę atminimo dovanas nuo lopšelio-darželio administracijos ir grupės tėvelių (mandalų ir fotografijų knygos, šviežiai kepta duona), visi drauge pasidžiaugė gražiu ir prasmingu bendradarbiavimu.

Grįždami ugdytiniai taip pat apsilankė ir Šeduvos senovinių automobilių parodoje, kurioje apžiūrėjo įvairias transporto priemones bei linksmai leido laiką drauge.

 

Gegužės 19 d. popietę, tradicinių renginių komanda, kvietė visus ugdytinius ir pedagogus sudalyvauti vaikų konferencijoje „Pažink savo gimtąjį miestą Radviliškį“, kuri buvo skirta Radviliškio 450-ojo gimtadienio progai paminėti.

Gegužės mėnesį vaikai išvykų metu stengėsi kuo daugiau sužinoti apie savo gimtąjį miestą. Vaikų konferencijos metu, stendinių pranešimų dėka, vaikai iš naujo pažino savo miestą.

 

Gegužės mėn. vyko baigiamieji neformaliojo ugdymo būrelių : šokių studijos „Tipu Tapu“ (vadovė L. Lesickienė) bei „Judesio studijos“ (vadovė J. Terminienė) renginiai. Jų metu, vaikai šoko įvairiausius šokius. Džiaugiamės, jog baigiamųjų renginių metu netrūko džiugių akimirkų, geros nuotaikos, plačių šypsenų ir garsių plojimų!

 

Gegužės 18 d. Kairių pagrindinės mokyklos stadione vyko sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“, kurią organizavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius ir Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“. Šventėje dalyvavo 20 įstaigų, tarp jų ir  mūsų lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės komanda.

Šventės „Judėjimo džiaugsmas“ tikslas buvo sutelkti vaikus judėjimui, ugdant sportinius, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, pratinant rodyti pastangas, gerbti save ir kitus, džiaugtis bendra veikla.

Dalyvius pasitiko šventės talismanai: Saulutė, Kiškiukai Olimpiukai ir LTeam simbolis - Ąžuolas . Įnešus Olimpinę vėliavą ir uždegus olimpinę ugnį, šventės dalyviai buvo pakviesti savo jėgas išbandyti krepšinio, šaudymo, mažojo futboliuko, tinklinio, gimnastikos, galiūnų sporto, žolės riedulio, plaukimo, bėgimo su kliūtimis sektoriuose.

Šventės metu netrūko ir siurprizų. Dalyviams parodomąją programą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos pasieniečiai ir tarnybinis šuo, šventės uždarymo metu buvo paleisti taikos balandžiai bei vaišinamasi pasieniečių virta kareiviška koše.

Sporto šventei baigiantis, dalyviams buvo įteikti Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštai ir saldūs prizai, o Kiškiukai Olimpiukai visus apdovanojo specialiomis atminimo taurėmis.

 

Gegužės 17 dieną Vaižganto progimnazijoje vyko lietuvių liaudies ratelių popietė „Jurgeli, meistreli, suki ratelį Radviliškiui“, kuri buvo skirta Radviliškio 450 metų jubiliejui paminėti.

Šiame renginyje dalyvavo ir „Smalsučių“  grupės ugdytiniai. Išklausę eilėraščių, skirtų gimtajam miestui, pasižiūrėję aštuntokų šokamų liaudiškų šokių, ugdytiniai ėmė sukti ratelius taip pat. Linksmi ir išradingi šokiai („Oželis mikitu“, „Gūda dūda“, „Trepsiukas“, „Šokinėkit berniukai“) sužavėjo ir išjudino visus šventės dalyvius. Sudalyvavus mįslių konkurse, visiems popietės dalyviams buvo įteiktos padėkos ir knygelės.

 

Gegužės 17d. „Ežiukų“ grupės vaikai vyko į Sedūnų kaimą, pas grupės ugdytinio Gusto tėvelius, ūkininkus Lauručius. Vaikai susipažino su šuniuku Aru, avytėmis, vištomis ir kiaulėmis, važinėjosi traktoriumi, mėgavosi grynu oru ir saulės spinduliais. Atsigaivinti ir pailsėti vaikai galėjo prie vaišių stalo, kurį išradingai paruošė mama Rasa Laurutienė.

Grupės vaikų ir tėvelių vardu tariame ačiū už šiltą ir nuoširdų priėmimą Gusto tėveliams.

 

Gegužės 16 d. į Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadioną susirinko dviračiais važiuojantys darželinukai. Čia surengta  Radviliškio rajono ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių dviratukų šventė-olimpiada „Mano ratai buvo du“.  Šios šventės organizatoriai : Radviliškio lopšelis-darželis „Kregždutė“. Olimpiadoje dalyvavo Radviliškio miesto lopšelių-darželių „Žvaigždutė“, „Kregždutė“, „Eglutė“ ir Šeduvos lopšelio-darželio komandos.

Olimpiada prasidėjo iškilmingu mažųjų dviratininkų paradu. Visos komandos prisistatė ne tik smagiomis skanduotėmis, bet ir atliko meninę-sportinę programą bei drauge su policijos ir vaikų bičiulis Amsiumi dalyvavo visuotinėje mankštoje. Komandų dalyviai sėkmingai dalyvavo šiose rungtyse: „Kas greičiau įveiks atstumą“, „Važiavimas gyvatėle“, „Surink antspaudus“, „Perduok draugui kuprinę“, „Saugus važiavimas per sankryžą“ ir kt.

Šventės akcentu tapo balionų paleidimas į dangų, kurie buvo skirti Radviliškio 450-ojo gimtadienio progai paminėti. Visi šventės dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei saldžiomis dovanėlėmis.

 

Gegužės 16 dienos pavakare, „Želmenėlių“ grupės ugdytiniai ir jų tėveliai lankėsi Radviliškio rajono viešojoje bibliotekoje, kurioje įvyko projekto „Skaitymo medis“ baigiamas renginys bei šeimos šventės minėjimas.

Susirinkusius šventės dalyvius sveikino Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė, kuri pabrėžė šeimos svarbą žmogaus  asmenybės formavimuisi, kvietė bendradarbiauti su biblioteka ne tik ugdytinius, bet ir kitus šeimos narius.

Vaikai stebėjo „Boružėlės“ lėlių teatro spektaklį „Žvėreliai apie skaitymo naudą“ ir iškart po jo susitiko su jų draugu Mike Pūkuotuku, kuris padėjo įteikti skaitytojo bilietus būsimiems pirmokams. Grupės auklėtoja, Laima Vaičiulytė, apdovanojo visus projekte „Skaitymo medis“ dalyvavusius vaikus knygomis, įvairiais žaidimais ar dailės darbelių rinkiniais.  Kol ugdytiniai linksmai žaidė jų pamėgtoje žaislotekoje, tėveliams buvo surengta ekskursija po biblioteką.

Tėveliai, sužavėti nuoširdžiu bibliotekos darbuotojų darbu, dėkojo už bendradarbiavimą su grupės vaikais persiunčiant Mikės Pūkuotuko ir Karlsono laiškus, už atvykimą į vaikų gimtadienius ir šventes. Atsidėkodamos trys šeimos padovanojo žaislotekai įvairių žaislų ir knygų. Džiaugiamės labai naudingu ir nuoširdžiu bendradarbiavimu!

 

Saulėtą gegužės 15 dieną priešmokyklinio amžiaus „Smalsučių“ ir „Želmenėlių“ grupių ugdytiniai, kartu su grupių auklėtojomis, vyko pas socialinius partnerius į lopšelį-darželį „Kregždutė“, kuriame dalyvavo šventėje „Futboliukas – tai jėga“. Šventės dalyviams sveikinimo žodžius tarė lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė Jolanta Pranevičienė, kuri palinkėjo vaikams gražaus bendravimo bei smagaus varžymosi tarpusavyje.

Atlikus apšilimą, vadovaujant treneriui Mindaugui Urbonavičiui, prasidėjo futbolo varžybos. Palaikomi sirgalių, vaikai stengėsi įmušti kuo daugiau įvarčių. Šūkis „Futboliukas tai jėga, žaisime jį visada“ – tarsi pažadas sportuoti ir gyventi sveikai. Todėl šiose varžybose nugalėjo draugystė. Gavę apdovanojimus: padėkas ir saldžias dovanėles, ugdytiniai svečiavosi „Kiškučių“ grupėje. Smagiai praleidę laiką drauge bei susiradę naujų draugų ugdytiniai grįžo į darželį.

 

Gegužės 13 dieną Jonavos sporto arenoje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynės“finalinis festivalis. Mūsų įstaigos komandą atstovavo priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai iš „Želmenėlių“ grupės: Orestas ir Arina bei „Smalsučių“ grupės: Gabrielė, Klaudijus, Ugnė ir Orestas.

Pedagogės Laimutė Vaičiulytė, Reda Bubliauskienė ir tėveliai, drauge su Šiaulių lopšelio-darželiu „Žirniukas“ komanda, vyko į Jonavą. Dalyvius pasitiko didžiulis festivalio organizatorių RIUKKPA būrys. Gavę dalyvių pasą, užkandžių dėžutes, vandens, su gera nuotaika ir šypsenomis veiduose vaikai laukė šventės pradžios.

Dalyviai varžėsi futbolo, tinklinio, krepšelio, irklavimo, plaukimo ir kitose rungtyse, po kiekvienos iš jų, dalyvio pase buvo uždedamas specialus antspaudas, kuris patvirtino, jog vaikai atliko užduotį. Pertraukėlės metu dalyviai įsiamžino ir fotosesijoje prie „Lietuvos mažųjų žaidynės“ stendo drauge su LTOK talismanu - Ąžuolu.

Visos 29 įstaigos iš visos Lietuvos, patekusios į šį renginį, jau yra nugalėtojos. Visi dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais bei rėmėjų dovanomis. Didžiausia šventės staigmena – iš viršaus pabirę balionai. Džiaugiamės galimybe sudalyvauti tokiame puikiame renginyje bei tariame nuoširdų ačiū festivalio organizatoriams!

 

Gegužės 12 d. Radviliškio lopšelio darželio „Eglutė“ choro „Lašeliai“ ugdytiniai, kartu su meninio ugdymo mokytoja Jolita Goštautiene ir auklėtoja Laimute Vaičiulyte, vyko į Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vykusią dešimtąją vaikų ir jaunimo giesmių šventę „Giesmių pynė Marijai“.

Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šventėje dalyvavo Šiaulių apskrities vaikų lopšelių - darželių auklėtiniai, bendrojo lavinimo mokyklų, muzikos mokyklų, gimnazijų mokiniai, Šiaulių vyskupijos jaunimo chorų vaikai ir jaunimas. Šventę globoja Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, organizuoja Šiaulių „Sandoros“ progimnazija ir Šiaulių vyskupijos jaunimo centras.

 

Priešmokyklinių grupių „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ ugdytiniai, gegužės 9 dieną prisijungė prie Radviliškio rajono viešosios bibliotekos organizuoto projektinio renginio „Švęskime Europos dieną kartu!. Ugdytiniai, drauge su Radviliškio kultūros centro vaikų šokių kolektyvu „Šelmiukai“, šoko šokius su Europos, Lietuvos bei  Radviliškio vėliavomis. Šventės dalyviai Viešojoje bibliotekoje taip pat apžiūrėjo Radviliškio  lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtinių piešinių parodą „Gimtinė mūsų – Europoje“.

Šios šventės metu vaikai ne tik žaidė dėlionę „Atrask Europos miestą“, spalvino, piešė, rašė linkėjimus Europai, puošė simbolinį Europos medį, bet ir linksmai praleido laiką žaislotekoje bei gavo puikių atminimo dovanų.

 

Dalyvaudami respublikiniame eTwinning Live projekte „Pavasario šventės ir renginiai ikimokyklinėse įstaigose“, gegužės pirmąją savaitę visus darželio ugdytinius kvietėme į vaidinimą „Pilkoji medšarkė ir gegutė“, kuris buvo skirtas gegutės dienai paminėti. Renginio dalyviai aptarė kuo ypatingas šis pavasario paukštis, stebėjo lietuvių liaudies pasakos inscenizavimą bei atliko linksmas užduotis.

 

Motinos diena – proga išsakyti ir parodyti savo beribę meilę mamai. Gegužės 3 dieną Radviliškio rajono Viešosios bibliotekos Žaisloteka lankytojus kvietė į darbelių popietę „Aš, mamyte, Tau, Tau, Tau“.

Lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtoja G. Ramoškienė padėjo sukurti vaikams nuostabaus grožio atvirukus. Nors ir kuklūs kūrinėliai, bet mažųjų su didžiule meile daryti ir iš visos širdies brangiausiam žmogui skirti atvirukai nudžiugino mamytes, močiutes ir tetas.

 

Balandžio 29 dieną Kauno Lietuvos sporto universitete įvyko jau trečiasis šeimų sporto festivalis „Sportuoja visi – dideli ir maži“, kurį organizavo RIUKKPA. Festivalyje dalyvavo ir mūsų įstaigos komanda, kurią sudarė dvi šeimos: Pocių – Donato, Ingos ir Oresto bei Gedgaudų – Eligijaus, Eglės ir Gusto komandos. Šeimų sporto festivalyje dalyvavo 12 komandų, kurias sudarė 24 šeimos.

Dalyviai varžėsi tinklinio, futbolo, žvejybos, šuoliukų per šokdynę, žiedų surinkimo, krepšinio rungtyse. Pertraukos metu dalyviai rungėsi baudų metimo varžybose. Darželį atstovaujančios komandos mama Eglė buvo viena iš taikliausių dalyvių. Įveikus visas rungtis buvo suskaičiuoti ir paskelbti visų komandų pelnyti taškai. Surinkę 33 taškus likome dešimti. Pereinamoji taurė liko Kauno „Žingsnelio“ komandos rankose.

Įvairiausi apdovanojimai, prizai, gera nuotaika lydėjo mūsų komandą šioje puikioje išvykoje. Dėkojame Pocių ir Gedgaudų šeimoms už dalyvavimą šeimų sporto festivalyje „Sportuoja visi – dideli ir maži“!

 

Balandžio 27-28 dienomis priešmokyklinių grupių „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ ugdytiniai lankėsi Radviliškio dailės mokykloje organizuotose atvirų durų dienose. Maloniai sutikti dailės mokyklos mokytojų, ugdytiniai apžiūrėjo klases, kuriose vaikai piešia, tapo ir lipdo, pasigrožėjo mokyklos ugdytinių sukurtais darbais, jaukia aplinka ir priemonių gausa.

Susiskirstę į grupes, vaikai ėmėsi darbo: iš molio lipdė ir dekoravo drugelius, krepiniu popieriumi margino kaklaraiščius, raižė įvairius grafikos darbus, dekoravo atvirutes. Visi šie darbai atlikti įvairia, vaikams dar nematyta technika, todėl po šių užsiėmimų ugdytiniai dar ilgai aptarė savo įspūdžius, o kai kurie iš jų žadėjo atvykti mokytis į dailės mokyklą.

 

Balandžio 26 dieną priešmokyklinio ugdymo grupių „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ komanda dalyvavo Naujojoje Akmenėje vykusiose II-ojo etapo varžybose „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Komanda iškovojo kelialapį į finalinį renginį, kuris vyks Jonavoje gegužės 13 dieną. Džiaugiamės savo ugdytinių pergale ir linkime Jiems sėkmės finale!

 

Minėdami Atvelykį, dar kitaip vadinamą vaikų Velykėlėmis, „Bitučių“ grupės ugdytiniai, drauge su meninio ugdymo mokytoja J. Goštautiene bei grupės auklėtojomis J. Malinauskiene ir R. Kuzmickiene paruošė miuziklą „Kiškučių margučiai“, kurį stebėjo visi darželio ugdytiniai. Vaikai ne tik klausėsi smagių dainelių, bet ir stebėjo linksmą kiškučių kelionę.

Kostiumai ir dekoracijos buvo užburiančios! Dėkojame „Bitučių“ grupės ugdytinių mamoms R. Atkočiūnienei ir I. Rudžianskienei už pagalbą įsigyjant juos.

 

 

Mieli lopšelio-darželio „Eglutė“ tėveliai,


Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir lopšelio-darželio bendruomenei už geranorišką paramą, kurią 2016 m. skyrėte mūsų įstaigai pervesdami 2 % pajamų mokesčio sumas.

Paramos lėšos bus skirtos lauko judėjimo zonų gerinimui įsigyjant racionalių įrengimų. Prašome ir toliau paremti įstaigą ir prisidėti prie ugdytinių gerbūvio gerinimo.


Gavėjo kodas: 190714736

Atsiskaitomoji sąskaita: LT657181400001130259

 

 

Lopšelio - darželio „Eglutė“ administracija

 

 

Balandžio 21 dieną darželyje lankėsi Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai ir pedagogai Lina Lesickienė bei Laima Laiševcevienė, kurie paruošė vaidinimą „Vištytė ir gaidelis“. Dėkojame pedagogams ir moksleiviams už nuotaikingą vaidinimą, džiugias emocijas ir gerą nuotaiką!


 

Balandžio 20 d. darželio vokalinis ansamblis „Lašeliai“ (vadovė Jolita Goštautienė) dalyvavo Šiaulių regiono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių mažųjų talentų festivalyje „Skambėk, pavasarėli!”, kuris vyko Radviliškio r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Festivalio organizatorius:  Radviliškio lopšelis – darželis „Kregždutė“.

Festivalio metu skambėjo dainos apie pavasarį, saulę, lietų, paukštelius, vabaliukus ir  vaikystę. Visus sužavėjo ir mažieji šokėjai. Darželio vokalinis ansamblis „Lašeliai“ atliko du numerius: dainelę “Sveikinam žemę” ir šokį “Lietutis”. Visi festivalio dalyviai ir jų vadovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.


 

Kovo – balandžio mėn. įstaigos pedagogai stebėjo kūrybines – kompleksines atviras veiklas, kuriose gerąją darbo patirtimi dalinosi meninio ugdymo mokytoja J. Goštautienė, ikimokyklinio ugdymo grupių pedagogės J. Bložienė, G. Ramoškienė, K. Jankutė ir judesio korekcijos pedagogė J. Terminienė.

Meninio ugdymo mokytoja J. Goštautienė, drauge su mažaisiais muzikai gabių vaikų būrelio „Lašeliukai“ vaikais kvietė stebėti muzikinę pasaką „Kaip gaidelis su šeimyna ruošėsi Šv. Velykoms“.

Įstaigos pedagogai taip pat stebėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogės J. Bložienės kūrybinę – meninę veiklą „Spalvų vaivorykštė“, kurioje vaikai drauge su Kake Make mokėsi pažinti spalvas ir atspalvius. Tyrinėdami vaikai atrado naujus atspalvius, kuriais nuspalvino savo meninius darbelius.

Pajudėti muzikos ritmu kvietė judesio korekcijos pedagogė J. Terminienė. Užsiėmimo metu vaikai ritmiškai ir išradingai atliko judesius pagal muziką, panaudodami lazdeles ir GYMNIC kamuolius.

Pasinerti į atradimų pasaulį ragino ir ikimokyklinio ugdymo pedagogės G. Ramoškienė ir K. Jankutė. Pedagogai, apsilankę „Pelėdžiukų laboratorijoje“, drauge su vaikais atliko įvairiausius eksperimentus su vandeniu, magnetais, krakmolu, maistiniais dažais ir kt.

Džiaugiamės, jog šių veiklų metu vaikai kūrybiškai atranda mus supantį pasaulį, o pedagogai pasisemia naujų idėjų.

 

 

Balandžio 13 dieną „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinių mamos dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Velykiniai krepšeliai“, kurį vedė grupės ugdytinio mama Laura. Užsiėmimo metu mamos mokėsi daryti krepšelius ir margučius iš siūlų, makaronų ir klijų. Mamytėms pagelbėjo ir vaikai. Pagamintais krepšeliais ir margučiais džiaugėsi ir grožėjosi visa įstaigos bendruomenė.

 

 

Balandžio 11 dieną „Bitučių“ ir „Drugelių“ grupėse svečiavosi ugdytinių mama R. Atkočiūnienė. Kartu su ja atvyko ir vaikų mėgstamiausi personažai : vilkas, katinas Garfildas, musė ir kt. Vaikai kartu su šiais personažais žaidė, mokėsi pažinti laikrodį, stebėdami emocijų veidus spėliojo ką jie reiškia. Susitikimo pabaigoje visi drauge iš balionų raizgė gėles, katinėlius, bites, drugelius bei dalinosi savo įspūdžiais.

 


Kovo -  balandžio mėn. „Ežiukų“ grupėje organizuotos atvirų durų dienos ugdytinių tėveliams. Jų metu tėveliai drauge su vaikais skaitė įvairias pasakas, vaidino, sportavo, domėjosi sveika mityba – gamino salotas, atliko įvairius dailės darbus, drauge mokėsi pirmųjų anglų kalbos žodžių. Džiugu, jog atvirų durų dienos grupėje suteikė daug teigiamų emocijų vaikams ir jų tėveliams.

 

 

Kasmet prisijungiame prie tęstinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Kasmetinė  K. Donelaičio savaitė“. Šio projekto tikslas – ugdyti mažuosius gyvųjų vertybių puoselėtojus, įprasminant donelaitiškojo paveldo jungimo su nūdiena aktualumą bei siekiant jo plėtros.

Projekto metu „Pelėdžiukų“ ir „Ežiukų“ grupių pedagogės susipažindino vaikus su poema „Metai“, akcentuodamos Donelaičio kvietimą puoselėti lietuviškos kalbos kultūrą, atliko įvairius kūrybinius darbus, o tėveliai drauge su savo mažaisiais kūrė eiles, atskleisdami savo dėkingumą. Susirinkę į draugišką, pavasarišką popietę salėje, vaikai stebėjo ir edukacinę video medžiagą, drauge atliko linksmas užduotis.

K. Donelaičio poema „Metai“ mums priminė būtinybę kalbėti lietuviškai, puoselėti lietuviškąjį būdą darbštumu, teisingumu ir dėkingumu už visą, kas mus supa ir kas mes esame.

 

 

Balandžio 7 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai lankėsi Radviliškio viešojoje bibliotekoje bei dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Raganos Vinės vaistažolių arbatos“. Vaikai drauge skaitė knygas apie vaistažoles, uostė jas, ragavo kelių rūšių vaistažolių arbatas. Smagiai leisdami laiką žaislotekoje, vaikai pasidžiaugė ir savo grupės piešinių „Pavasario paukščiai“ paroda.

 

 

Balandžio 3 - 7 dienomis darželyje organizuota sveikatos savaitė „Sportuokim ir draugaukim“. Jos metu grupėse vyko pokalbiai apie bėgimo naudą mūsų sveikatai, priešmokyklinio amžiaus grupių ugdytiniai savo jėgas išbandė viktorinoje „Sporto ABC“. Vaikai drauge sportavo lauke, linksmai žaidė įvairius judriuosius žaidimus bei dalyvavo susitikime su Zuikiu, kuris vaikams pasakojo apie švarą ir higieną. Pedagogai ir ugdytiniai taip pat gamino plakatus, skirtus Pasaulinei dienai „Sportas už taiką“.

Sveikatos savaitės baigiamuoju renginiu tapo sveikatinimo akcija, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Balandžio 7 dieną visus pedagogus, vaikus ir jų tėvelius kvietėme sudalyvauti masiniame bėgime „Aš bėgu – 2017“. Drauge atlikę linksmą apšilimo mankštą, tėveliai, vaikai ir pedagogai, susikibę rankomis su savo mažaisiais, bėgo numatytą atstumą aplink darželį. Dėkojame visiems, dalyvavusiems masinio bėgimo akcijoje!

 

 

Balandžio 5 dieną „Želmenėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Šį kartą vargonininkė Alfreda vaikams pasakojo apie instrumentų karalių – vargonus. Ji pademonstravo, kaip jais galima groti bei visi drauge giedojo giesmes. Ugdytiniai, drauge su grupės auklėtoja Laima Vaičiulyte, ėjo kryžiaus kelią, apmąstydami Jėzaus kančios  istoriją.

 

 

Saulėtą balandžio 1-ąją dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytinės Rugilės ir auklėtojos Laimos Vaičiulytės iniciatyva, Šeduvos senelių namuose lankėsi Rugilės mamos Neringos draugai iš Šiaulių klubo „Fotografijos namai“. Atvykę 24 fotografai pasveikino visus su ilgai lauktu pavasariu, įteikė gėles ir dovanas. Pabendravę, seneliai dalyvavo fotosesijoje (numatyta fotografijų paroda, skirta globos namų jubiliejui).

Šis susitikimas subūrė didelį bendraminčių būrį, kurie ir toliau bendraus bei bendradarbiaus tarpusavyje įgyvendindami įvairias veiklas.

 

 

Kovo 31 dieną, „Želmenėlių“ grupės ugdytiniai lankėsi Radviliškio priešgaisrinėje gelbėjimo stotyje, kurioje dirba grupės ugdytinio tėtis. Šios išvykos tikslas – pažinti profesijas. Išvykos metu ugdytiniai susipažino su ugniagesių – gelbėtojų darbo ypatybėmis, stebėjo mokomąją video medžiagą apie gaisrus. Ugniagesiai aprodė turimą įrangą, instrumentus. Ugdytiniai galėjo ne tik pasėdėti jų automobiliuose, bet ir pasimatuoti batus ir įrangą.

Šios išvykos dėka vaikai artimiau susipažino su ugniagesių darbu, prisiminė saugaus elgesio su ugnimi taisykles, bei aptarė kaip reikia elgtis kilus gaisrui.

 

 

Kovo 29 dieną Radviliškio sporto arenoje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynės“ I-ojo etapo varžybos. Šiose varžybose varžėsi keturios lopšelių – darželių komandos : „Šeduvos“, „Žvaigždutės“, „Kregždutės“ ir „Eglutės“. Vaikai rungėsi penkiose estafetėse: „Pernešk kamuoliuką“, „Perlįsk per lankus“, „Biatlonas“, „Sukeisk kepurėles“, „Apibėk greičiau, nuridenk tiksliau“.

Vyko įnirtinga kova, nė viena komanda nenorėjo pasiduoti. Trims komandoms surinkus vienodą taškų skaičių, jos dar kartelį varžėsi tarpusavyje. Vyriausiojo teisėjo burtai lėmė, jog papildoma estafetė bus „Sukeisk kepurėles“. Šioje kovoje nugalėjo ir į antrąjį etapą pateko dvi komandos : lopšelis-darželis „Žvaigždutė“, lopšelis-darželis „Eglutė“. Visiems dalyviams buvo įteiktos saldžios dovanėlės, padėkos raštai, o nugalėtojams ir atminimo taurės.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir laukiame tolimesnių rungtynių!

 


 

„Žeme žeme bar bar bar, laikas keltis jau dabar..“ – garsiai skambant šiems žodžiams, „Smalsučių“ grupės ugdytiniai bei auklėtojos Reda ir Kristina kvietė visą darželio bendruomenę į vaidinimą, skirtą žemės dienai „Pavasaris miške“. Stebėdami vaidinimą, ugdytiniai pamatė, kaip miško žvėreliai tvarko ir prižiūri savo namus – mišką, o neklaužados vaikai jį niokoja, šiukšlina, bet girinukės, lapės ir vilko dėka jie supranta, jog pasielgė labai blogai. Sutvarkę visas šiukšles jie prižadėjo mylėti ir saugoti mus supančią gamtą.

Po vaidinimo visa įstaigos bendruomenė susirinko vidiniame kiemelyje, kuriame ne tik žadinome bundančią žemę, bet ir papuošėme ją ugdytinių kurtais darbeliais - įvairiaspalvėmis gėlėmis ir margais paukšteliais.

 

 

Kovo 13 d. darželyje praūžė „Šeimų trikrepšio festivalis“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio iniciatoriai: Kauno lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“.

Trikrepšis lyg jaunesnysis krepšinio brolis. Nuo įprasto krepšinio skiriasi tuo, kad žaidžia po tris kiekvienos komandos žaidėjus, žaidimas vyksta apskritoje aikštelėje. Apskritimo centre – stovas su trimis krepšinio lentomis, sudarančiomis trikampį.

Šios dienos pavakare, aštuonios drąsiausios, aktyviausios šeimos – Narkevičių, Gedgaudų, Rudžianskų, Kucevičių, Žiškių, Jurpalių, Pocių komandos susirungė šiose rungtyse: „Estafetės“, „Baudukas“, „Trikrepšio žaidimas“. „Estafetės“ rungtyje geriausiai sekėsi pataikyti ugdytinių mamoms, o „Bauduko“ rungtis buvo sėkmingesnė tėčiams. Žaidžiant trikrepšį netrūko azarto, emocijų, palaikymo šūksnių. Norėdami pelnyti kuo daugiau taškų, tėčiai kėlė savo atžalas ant rankų aukštyn, kad šie įdėtų kamuolį į krepšį. Nugalėtojais tapo visi dalyviai, juk svarbiausia šiame festivalyje buvo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, medaliais ir saldžiaisiais drugeliais.

 

Nuotrauka įrodo, kokie mes laimingi ir pilni pačių geriausių emocijų. Tikimės, jog  renginys taps tradiciniu ir kitais metais sulauksime daugiau dalyvių!


 

Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, vyresniojo amžiaus ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo šventiniame rytmetyje, kurį organizavo Radviliškio Lizdeikos gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų mokytoja Ana Savickienė bei 1 ir 2 klasių mokiniai. Moksleiviai drauge su vaikais prisiminė Lietuvos simbolius, pristatė Lietuvos kraštą, didžiausius miestus, žinomiausius ir lankomiausius Lietuvos objektus, sekė pasaką apie Radviliškio miesto pavadinimo kilmę bei drauge su ugdytiniais atliko specialias užduotis.


 

Kovo 10 dieną svečiuose sulaukėme Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinių, kurie mums padovanojo jų pačių dekoruotuose vazonėliuose pasodintas įvairiaspalves tulpes.  Džiaugiamės tokia nuostabia Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės švente ir dėkojame už nuostabiausias pavasario gėles, skirtas Radviliškio miesto 450-ojo jubiliejaus proga.


 

Kovo 9 dieną lopšelio-darželio ugdytinė Severina Savickaitė ir pedagogė Rasa Rudzitė dalyvavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ organizuotame Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų patriotinio eilėraščio deklamavimo konkurse „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“. Šis konkursas skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai ir Radviliškio miesto 450-ajam jubiliejui paminėti.

Konkurse Severina Savickaitė deklamavo Kosto Kubilinsko eilėraštį „Graži šalis“. Už dalyvavimą patriotinio eilėraščio deklamavimo konkurse visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

 

Drauge su Vilniaus Santariškių lopšeliu - darželiu dalyvavome respublikiniame pilietiškumo ugdymo projekte „Kaip surasti Lietuvą 2017?“.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą. Projekte dalyvavo „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Želmenėlių“ ir „Smalsučių“ grupių ugdytiniai. Vasario mėnesį kalbėjome apie savo tėvynę, rinkome informaciją apie Lietuvą, savo gimtąjį miestą, kūrėme įvairius kūrybinius darbus, mokėmės dainelių, eilėraščių, gaminome tautinę atributiką.

Projekto baigiamasis renginys – interaktyvi viktorina. Jos metu, stebėjome savo draugų iš Vilniaus prisistatymą, susipažinome su lankytinomis Vilniaus vietomis, bei patys pristatėme savo miestą Radviliškį, jo išskirtinį simbolį – garvežį. Viktorinoje atsakinėjome į pačių vaikų užduotus klausimus apie Lietuvą, atlikome užduotis su metodinėmis priemonėmis.

 

Respublikinio pilietiškumo ugdymo projekto „Kaip surasti Lietuvą 2017?“ dėka visi drauge atradome naują Lietuvą.

 

Vasario 28 dieną persirengėliai kvietė vaikus ir pedagogus drauge švęsti Užgavėnes. Persirengėlius grupėse sutikę vaikai taip pat buvo neatpažįstami – stebino vaikų, tėvų ir pedagogų išradingumas ir kaukių įvairovė. Šią dieną ne tik šokome, dainavo, žaidėme įvairius žaidimus, bet ir  stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą. Garsiai vydami žiemą iš savo kiemo, darželio teritorijoje deginome Morę, o vakare skanavome gardžiausius Užgavėnių blynus.

 

Vasario 28 dieną lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko susitikimas su Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Larisa Pauriene. Šio susitikimo metu įstaigos bendruomenė susipažino su „Vaiko teisių apsaugos pagrindų“ įstatymo pakeitimais bei diskusijos metu aptarė aktualius šių dienų klausimus.


 

Vasario 24 dieną, Radviliškio sporto arenoje šurmuliavo mažieji olimpiečiai, kurie dalyvavo regioniniame Olimpiniame festivalyje „Sportuojantis darželietis-būsimas olimpietis“. Festivalio organizatoriai, Radviliškio lopšelis-darželis „Eglutė“ , subūrė 12 priešmokyklinio amžiaus grupių ugdytinių komandas. Džiugu, jog festivalyje dalyvavo įstaigos partneriai iš Joniškio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ , sportinės komandos iš Šiaulių lopšelio-darželio „Kregždutė“, Šiaulių raj. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“, Šeduvos lopšelio-darželio, Sidabravo gimnazijos, Radviliškio lopšelių – darželių „Kregždutė“, „Žvaigždutė“, „Eglutė“ , sportinėse rungtyse taip pat dalyvavo  Vaižganto progimnazijos, Vinco Kudirkos ir Gražinos pagrindinių mokyklų priešmokyklinių grupių komandos.

Mažųjų olimpiečių palaikyti ir juos pasveikinti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Judita Steponavičienė, Radviliškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Ieva Vileikytė ir Skaidrė Armonienė bei Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Gerą vaikų nuotaiką palaikė Karlsonas ir Mikė Pūkuotukas ir Kiškiukas Olimpiukas.

Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė, dalyvaudama nacionaliniame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojame“, nutarė sportinį inventorių pasigaminti iš antrinių žaliavų, tad festivalio dalyviai varžėsi keturiuose skirtinguose sektoriuose. Sportinėse rungtyse dalyviai tobulino savo fizinius gebėjimus bei linksmai pramagavo. Festivalio metu komandos mokėsi ir pagrindinių olimpinio ugdymo vertybių : tikslo siekimo, garbingo elgesio, abipusės pagarbos, džiaugsmo dėl įdėtų pastangų, kūno valios ir minčių darnos. Festivalio pabaigoje visų komandų kapitonai dalyvavo Kiškiuko Olimpiuko užduotyje „Plunksnelės“, kurios metu į specialius namelius ilgais šiaudeliai bandė supūsti visas plunksneles.

Pralaimėjusių Olimpiniame festivalyje nebuvo, nugalėjo draugystė ir gera nuotaika. Visus šventėje dalyvavusius vaikus ir pedagogus apdovanojome atminimo taurėmis, padėkos raštais ir specialiomis atminimo dovanomis.  Nuoširdžiai dėkojame Olimpinio festivalio rėmėjams – Lietuvos tautiniui olimpiniui komitetui (LTOK).


Vasario 21 – 28 dienomis darželyje organizavome sveikatos savaitę „Judėjimas – sveikata“. Jos metu grupėse vyko pokalbiai apie judėjimo naudą mūsų organizmams, įvairias sporto šakas. Ugdytiniai dalyvavo linksmosiose estafetėse bei trikrepšio turnyre, o vyresnieji darželio vaikai linskmai gainiojo futbolo kamuolius futboliuko šventėje „Futboliuką žaidžia visi – ne tik dideli, bet ir maži“. Svarbiausias sveikatos savaitės renginys – regioninis olimpinis festivalis „Sportuojantis darželietis-būsimas olimpietis“, kuriame dalyvavo priešmokyklinių ugdymo grupių „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ komandos. Festivalio metu apdovanojome ugdytinius ir jų tėvelius, dalyvavusius konkurse „Originaliausias krepšinio kamuolys“. Pirmoji prizinė vieta atiteko sunkiausio krepšinio kamuolio kūrėjams Emiliui Liugui ir jo šeimai, antroji vieta - Urtei Kucevičiūtei ir jos šeimynai, trečiąja vieta dalinosi du laimėtojai : Gabrielius Navickas ir Ignas Cigerevičius drauge su savo šeimomis. Dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir dovanėlės. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame konkurse už originalias Jūsų idėjas ir linkime sėkmės kituose konkursuose.

 

Du mėnesius „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Želmenėlių“ ir „Smalsučių“ grupių ugdytiniai gyveno futboliuku, vaikų akyse tryško džiaugsmas, jėgų proveržis ir didelis susidomėjimas futbolu.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Bubliauskienė - kartu su kitų Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojomis, 2016 m. lapkričio 22-23 dienomis dalyvavo teoriniame ir praktiniame seminare „Futboliukas“, kuris vyko Kaune įsikūrusioje Nacionalinėje futbolo akademijoje.

Vasario 23 dieną, darželio salėje praūžė futbolo šventė „Futboliuką žaidžia visi – ne tik dideli, bet ir maži“, kurioje dalyvavo gausus būrys vaikų – vieni buvo žaidėjai, kiti sirgaliai. Šventės dalyvius aplankė Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stecenko. Šventėje mažieji futbolininkai atskleidė  išmoktus futboliuko elementus: kamuolio varymą, stabdymą, smūgiavimą, varžėsi linksmose estafetėse, žaidė futboliuką tarpusavyje. Šventės kulminacija tapo varžybos tarp auklėtojų, Kiškio Hanso ir vaikų. Rungtynės baigėsi rezultatu 3:3. Rungtynių metu emocijos liejosi ne tik iš sirgalių, bet ir iš žaidėjų. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos  futbolo federacijos masinio futbolo asociacijos  prizais: vaikai - lipdukais, auklėtojos apyrankėmis „Moterys už futbolą“, užrašų knygelėmis, rašikliais, direktorės pavaduotoja ugdymui - futbolo sirgalio šaliku.  Darželiui  įteiktas sertifikatas, pažymintis, kad įstaiga sėkmingai dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės masinio futbolo užimtumo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte „Futboliukas“.

Džiaugiamės galimybe dalyvauti tokiame projekte, gautu inventoriumi ir suteikta galimybe vaikams žaisti futboliuką, įvairiai ir išradingai organizuoti vaikų fizinę veiklą.

 

Vasario 22 dieną, pasipuošę tautiniais rūbais, gausus būrys dainorėlių iš Radviliškio, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių bei Pakruojo rajonų, sugužėjo į  Šeduvos lopšelyje-darželyje vykusį Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų dainų festivalį ,,Ar jūs žinote, ar ne, ką vadinam gimtine?“, skirtą Radviliškio miesto 450 metų jubiliejui.

Mūsų darželį atstovavo vokalinis ansamblis „Lašeliai“, vadovaujamas Jolitos Goštautienės. Festivalyje skambėjo gražiausios dainos, skirtos mūsų gimtinai - Lietuvai. Renginyje su savo programa viešėjo Šeduvos krašto šviesuolė - ,,Šeduvos baba“ vadinama Emilija Brajinskienė.  Šventę vainikavo visų dalyvių ir vadovų atliekama finalinė daina „Mano tėviškėlė“. Visiems dalyviams ir jų vadovams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.

 

Sausio-vasario mėn. kvietėme Jus prisijungti prie krepšinio viruso bei iš įvairių ir neįprastų medžiagų gaminti krepšinio kamuolius. Ši akcija skirta Lietuvos krepšinio 95-iui paminėti. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu ir kviečiame apsilankyti kūrybinių darbų parodoje „Originaliausias krepšinio kamuolys“.

 

Vasario 16-oji – ypatinga šventė, tad norėdami paminėti šią svarbią datą, vasario 13 dieną darželio ugdytiniai dalyvavo susitikime su profesoriumi Kodėlčiumi ir drauge atliko įvairiausias užduotis, žaidė žaidimus, šoko bei dainavo daineles, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Ankstyvą vasario 14-osios dienos rytą, atvykstančius tėvus ir vaikus kvietėme prisijungti prie akcijos "Aš myliu Lietuvą". Jos metu vaikai, drauge su savo tėvais ir seneliais papuošė mūsų trispalvę širdimis bei įsiamžino prie foto sienos "Trispalvė". Vyresnieji vaikai dalyvavo pasakorių rytmetyje "Aš gyvas kalboje", kuriame gražiausius eilėraščius ir pasakojimus skyrė savo tėvynei. Su šypsenomis veiduose, spindinčiomis akimis ir meile širdyje mes šventėme Lietuvos gimtadienį!

 

Vasario 9 dieną „Želmenėlių“ grupėje lankėsi Tiberiados bendruomenės vienuoliai: broliai Egidijus ir Vidas. Jie vaikams pasakojo, jog vienuolynas – maldos mokykla. Broliai dirba ūkio darbus, augina gyvulius, priima atvykstančius melstis žmones, patys vyksta į misijas, į mokyklas, šeimas.  Susitikimo metu broliai, drauge su vaikais dainavo giesmes, palaimino juos, bei priminė, jog malda – pokalbis su Dievu, dėkojant Jam už savo šeimą, draugus ir mus supantį pasaulį.

 

Sausio mėnesį ugdytiniai ir jų tėveliai, pedagogai prisijungė prie Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų, vaikų tėvelių kūrybinių darbų parodos „Ledinė sniego gėlė“. Panaudodami įvairią techniką ir medžiagas Jūs pagaminote nuostabias ledines sniego gėles. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir kviečiame apsilankyti kūrybinių darbų parodoje dailės galerijoje.

 

Nuo 2017 m. sausio mėn. „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Želmenėlių“, „Smalsučių“ grupių ugdytiniai ir pedagogai dalyvauja tarptautiniame projekte „Meškutis Kubuš – gamtos mylėtojų klubas“. Šio projekto tikslas – stiprinti vaikų sveikatos, ekologinio ugdymo įgūdžius, žinias  ir gebėjimus, įtvirtinant medžiagą netradicinėmis bei edukacinėmis veiklomis. Projektas truks iki lapkričio 1 d.

 

Pagrindinis projekto herojus – Meškutis Kubuš.  Jis aplankė projekte dalyvaujančių grupių vaikus, išdalino knygas pedagogams, informacinius plakatus tėvams, o vaikams įteikė specialias užduočių knygas. Susitikimo metu Meškutis Kubuš ne tik linksmai žaidė su vaikais, bet ir pakvietė juos aktyviai dalyvauti šiame projekte: tyrinėti gamtą, jos grožį, sodinti augalus, taupyti vandenį, elektrą, rūšiuoti atliekas, sveikai maitintis, judėti ir sportuoti. Atsisveikindamas palinkėjo linksmo ir gražaus projekto vykdymo ir išdalino spalvotus lipdukus.

 

Sausio 13 – ąją – Laisvės ir gynėjų dieną, prisidėjome prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ , kuria siekėme prisiminti prieš 26 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

 

Ankstyvą rytą įstaigos kiemelyje sužibo žvakių švieselės, simbolizuojančios mūsų tėvynės žemėlapį bei brangiausią žodį „LAISVĖ“. Į darželį atvykstantys tėvai ir vaikai , specialiai paruoštoje atminimo vietoje, degė žvakes taip prisidėdami prie šios pilietinės iniciatyvos bei pagerbdami žuvusius ir nukentėjusius valstybės gynėjus.

 

Sausio 6 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai, persirengę trimis karaliais, piemeniu ir angelais, skleidė gerąją žinią, sveikino ir žaidė įvairius žaidimus, šoko ir dainavo kartu su darželio grupių vaikais bei pedagogais.

 

Gruodis – stebuklų metas. Pačius mažiausius darželio ugdytinius aplankė Kalėdų senelio atsiųstas zuikis, kuris vaikučiams atnešė pilnus maišus dovanų.

 

Svečiuose lankėsi ir Pepė, kuri padedama vaikų, iš tolimiausių kraštų kvietė atvykti Kalėdų senelį. Taip bedainuodami ir šokdami vaikai sulaukė didžiausio stebuklo – ilgai laukto Kalėdų senelio, kuris visiems vaikams atgabeno daug dovanų. Drauge su Pepe ir Kalėdų seneliu vaikai atliko nepaprastai linksmą nykštukų mankštelę, siuntė dovanas stebuklingu kaminu, gaudė krentančius oro burbulus, šoko bei dainavo gražiausias dainas. Su šypsenomis veiduose, gera nuotaika ir puikia kompanija mes pasitikome artėjančius naujus metus !


 

 

Advento metu, „Želmenėlių“ grupės iniciatyva, tėveliai ir pedagogai nešė lauktuves Šeduvos senelių globos namų gyventojams. Ruošiantis artėjančioms šventės, grupėje vyko įvairūs pokalbiai apie atjautos, džiaugsmo dalijimosi svarbą šiuo laikotarpiu.

 

Gruodžio 22 dieną ugdytiniai ir pedagogai vyko į Šeduvos senelių globos namus. Nuvežėme gausiai surinktas lauktuves ir drauge su meninio ugdymo mokytoja Jolita Goštautiene surengėme šventinį koncertą. Dovanodami savo pačių pagamintus angeliukus, apkabinome senelius, darbuotojus, linkėdami sulaukti Šv. Kalėdų stebuklo.


 

Gruodžio 16 - 17 d. Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje vyko Advento chorinės muzikos vakaras, kuriame dalyvavo ir giesmeles susirinkusiems giedojo mūsų darželio choras "Lašeliai", vadovaujamas meninio ugdymo mokytojos Jolitos Goštautienės.

 

Gruodžio 18 d. darželio choras „Lašeliai“ (vadovė - Jolita Goštautienė), tėveliai ir pedagogai dalyvavo Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios šventose mišiose, giedojo giesmeles ir drauge laukė artėjančių švenčių.


 

Gruodžio 16 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai ir auklėtojos vyko į Radviliškio raj. Viešosios bibliotekos „Žaisloteką“, kurioje savo ir tėvelių kurtais žaisliukais papuošė eglutę. Papuošę eglę, vaikai žaidė įvairius žaidimus, dainavo gražiausias dainas, bei džiaugėsi galimybe pažaisti žaislotekoje.

Esame laimingi, jog savo mažomis rankelėmis galime teikti džiaugsmą savo partneriams, su kuriais aktyviai bendradarbiaujame jau ne vienerius metus.

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms, nutarėme jas sutikti su buvusiais darželio darbuotojais. Gruodžio 15 d. popietę visa įstaigos bendruomenė dalyvavo jaukiame renginyje „Sugrįžimai“, kurio metu lopšelio - darželio vokalinio ansamblio „Lašeliai“ (vadovė – Jolita Goštautienė) ir „Judesio studijos“ (vadovė – Jolanta Terminienė) vaikai dovanojo šventinį koncertą. Drauge su priešmokyklinio ugdymo grupės pedagoge L. Vaičiulyte, meditacinio užsiėmimo metu pynėme Advento vainiką, taip savo širdis užpildydami ramybe bei šiluma.

 

Gruodžio 13-oji  Šv. Liucijos – šviesos diena. Norėdami paminėti šią dieną, ikimokyklinio amžiaus ugdytiniai, ryte, nešini savo žibintais rinkosi į šventinį rytmetį „Suraskime šviesą“. Nykštukų Tuko ir Tako vedami vaikai keliavo ieškoti šviesos. Atlikę visas užduotis, pašokę ir sudainavę daineles vaikai susitiko šviesos angelą, kuris padėjo surasti pradingusią šviesą.

Vakarop, sutemus, vyresniųjų grupių vaikai, užsidegę savo žibintus keliavo į kiemą, kur susitiko tamsą, kuri niekaip nenorėjo atiduoti saulės šviesos. Saulė kvietė vaikus keliauti drauge ir surasti jos galias. Bekeliaudami vaikai susitiko Zuikį, su kuriuos atliko smagią mankštelę ir įveikė šaltį. Kitoje stotelėje vaikus sutiko Raganaitės, kurios kvietė pašokti bei linksmumu nugalėti tamsą. Keliaujant tolyn, vaikai ieškojo paslėptų saulės spindulių, taip padėdami saulei atgauti pradingusias galias. Atsidėkodama Saulė pakvietė surasti paslėptą nykštukų lobių skrynią su saldžiomis dovanėlėmis.

Visiems šventės dalyviams Saulė linkėjo būti drąsiems, nebijoti tamsos, daryti gerus darbus ir būti šviesa aplinkiniams.

 

Gruodžio 9 dieną lopšelio – darželio „Eglutė“ vokalinis ansamblis „Lašeliai“ (vadovė - Jolita Goštautienė) dalyvavo globėjų pagerbimo šventėje „Duok ranką“, kurioje atliko giesmeles „Baltas angelėlis“ ir „Nykštukas ledinukas“. Už dalyvavimą šventėje vaikams buvo įteiktos saldžios atminimo dovanėlės.

 

Gruodžio 7 dieną „Želmenėlių“ grupėje vyko edukacinis užsiėmimas su tautodailininke – Birute Guriene. Vaikai gamino kalėdinius angeliukus bei dekupažo technika puošė kalėdinius burbulus-žaisliukus, kuriais bus papuošta „Žaislotekos“ eglutė.

 

Gruodžio 5 diena įstaigoje buvo ypatinga. Kaip ir kasmet, organizavome gerumo akciją „Pyragų diena“, prie kurios prisijungė visa įstaigos bendruomenė. Vakare atvykusius tėvus ir vaikus kvietėme apsilankyti įstaigos salėje, kurioje jų laukė skaniai kvepiantys pyragai, sausainiai, keksiukai ir kiti saldūs kepiniai. Išsirinkti skanėstus mažiesiems buvo nelengva, tad daugelis akcijos dalyvių stengėsi paragauti kuo daugiau pyragų ir tuo pačiu paaukoti.

Akcijos „Pyragų diena“ metu suaukoti 480,63 eurai. Šios lėšos bus skirtos lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytiniui Lukui Č. - jo medikamentiniam gydymui.

 

Nuoširdžiai dėkojame Jums, kad prisijungėte prie šios akcijos, dalinotės savo šiluma ir gerumu.


 

Gruodžio 2 d. lopšelyje - darželyje „Eglutė“  trečius metus iš eilės vyko Radviliškio rajono priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų Advento  giesmių ir Kalėdų dainų festivalis „Angelo sparnas“. Į šventę sugužėjo gausus būrys dalyvių iš įvairių lopšelių-darželių : „Kregždutė“, „Žvaigždutė“, „Eglutė“ , „Šeduvos“ darželio, Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio skyriaus, Alksnupių, Gražinos, Vinco Kudirkos pagrindinių mokyklų ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos.

„Angelo sparno“ festivalis prasidėjo bendru įstaigos pedagogių duetu, kurios atliko L. Remeikienės dainą „Bažnytėlėj debesų“ ir katalikiškosios „Želmenėlių“ grupės ugdytinių šokiu. Nuoširdžius sveikinimo žodžius dalyviams tarė Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebonas dekanas Tadas Rudys, Radviliškio raj. savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Radviliškio raj. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, Radviliškio lopšelių - darželių  vadovai. Darželio direktorei Linai Venckienei atidarius festivalį, skambėjo  įvairios  vaikų atliekamos Kalėdų dainos, Adventinės giesmės, o  pasirodymų metu svečių veidus puošė nuoširdžios šypsenos.

Festivalio uždarymo akcentu tapo šventės dalyvių atliekama finalinė daina „Angelo sparnas“. Visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

 

Festivaliui pasibaigus visus šventėje dalyvavusius vaikus kvietėme apsilankyti darželio grupėse ir atlikti įvairius dailės darbelius, o kolektyvų vadovus priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Laimutė Vaičiulytė kvietė meditacinio užsiėmimo metu savo  širdis pripildyti romaus džiugesio ir žmogiškosios tikrumos.


 

Lapkričio 29 dieną lopšelio - darželio priešmokyklinio ugdymo grupių rinktinė : Vakaris, Orestas, Klaudijus, Gustas („Smalsučių gr.), Oskaras, Tomas, Aleksas, Pijus, Orestas („Želmenėlių“ gr.), dalyvavo sporto šventėje „Futboliuko fiesta“, kurią jau antrus metus sporto arenoje organizuoja Radviliškio lopšelis - darželis „Žvaigždutė“.

Šventės metu vaikai smagiai gainiojo kamuolį futbolo aikštelėje, džiaugėsi įmuštais įvarčiais, o komandos kapitonas Vakaris varžėsi kamuolio varymo rungtyje.

Kiekviena šventė baigiasi apdovanojimais, o jie buvo labai gausūs : futbolo kamuolys komandai, medaliai ir padėkos raštai kiekvienam komandos nariui bei vaisių kraitelė.

Gerai nusiteikę ir laimingi grįžome į darželį savo įspūdžiais pasidalinti su įstaigos bendruomene.


 

Lapkričio 28 dieną „Želmenėlių“ grupės tėvelius kvietėme atvykti į Advento vakarą. Jo metu grupės vaikai giedojo adventines giesmes, auklėtoja Laimutė pasakojo apie Advento prasmę bei kvietė visiems drauge pasiruošti ateinančioms Kalėdų šventėms. Grįžę į grupę visi kibo į darbus – ugdytinės mama Kristina mokė gaminti eglutės žaislus iš gipso, putplasčio ir kartono. Pagaminti žaislai bus skirti papuošti mūsų partnerių iš Radviliškio viešosios bibliotekos „Žaislotekos“ eglutę.

 

Lapkričio mėnesį „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai, jų tėveliai ir seneliai dalyvavo projekte „Mano šeimos ypatingas pirkinių maišelis“. Džiaugiamės, jog dalį pirkinių maišelių pasiuvo ir juos padovanojo vieno grupės ugdytinio senelis. Pirkinių maišelius ugdytiniai kartu su savo šeimomis dekoravo ir puošė įvairiausiomis technikomis ir priemonėmis. Išpuoštus maišelius ugdytiniai pristatė mini kolekcijoje „Stilingas apsipirkimas“ 4-5 metų vaikams.

 

Šis projektas suartino visą grupės bendruomenę, o vaikai džiaugėsi galėdami pabūti modeliais ir pristatyti savo šeimos maišelius.

 

 

 

Lapkričio 21 dieną darželio mergaičių vokalinis ansamblis „Lašeliai“ (vadovė Jolita Goštautienė), dalyvavo Šiaulių kultūros centre vykusiame vaikų ir jaunimo chorų ir vokalinių grupių festivalyje „Rudens mozaika 2016“,  kuriame dalyvavo daugiau kaip  40 kolektyvų iš Šiaulių miesto ir apskrities. Už puikų pasirodymą ansamblis apdovanotas organizatorių padėkos raštu ir atminimo dovanėlėmis.


 

Lapkričio 16 – osios dienos rytas ugdytiniams ir jų tėveliams buvo neįprastas. Spalvingi plakatai „Visi skirtingi – visi lygūs“ nuo labo ryto ragino visus atvykstančius į darželį nusišypsoti ir prisijungti prie „Tolerancijos dienai“ skirtos akcijos. Šiais metai Tolerancijos dienos simbolis – baltas paukštis, kuris reiškia meilę, tyrumą, pakantumą, atnešamą gerą žinią, taiką ir kt. Atvykusius į darželį pasitiko skambanti muzika ir pedagogai, kurie ragino tėvelius kartu su savo vaikais dekoruoti baltus balandžius ir juos „nutupdyti“ ant paukštelių eglutės. Dekoruodami paukštelius tėveliai vaikams paaiškino tolerancijos žodžio reikšmę, ragino būti draugiškais, suprasti ir užjausti aplinkinius. Pakabinus paukštelius, vaikams buvo įteiktos ir specialios atminimo dovanėlės: knygų skirtukai ir emblemos.

Minėdami Tolerancijos dieną „Drugelių“, „Kodėlčiukų“, „Gandriukų“ grupių ugdytiniai ir pedagogai rinkosi į šventinį rytmetį, kurio metu visi drauge šoko, dainavo ir pasipuošė įvairiaspalvėmis draugystės apyrankėmis.

Prisijungdami prie šios dienos minėjimo, priešmokyklinių grupių „Želmenėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai į svečius pasikvietė savo draugus iš lopšelio-darželio „Kregždutė“. Susitikimo metu vaikai žaidė įvairius žaidimus, dekoravo savo vardo raides, žiūrėjo animacinį filmą apie apsikabinimo akciją ir vėliau patys turėjo progą apkabinti kuo daugiau naujų draugų. Salėje vyravo puiki nuotaika ir vaikų juokas. Džiaugiamės galėdami stiprinti mūsų draugystę.

 

Dėkojame visiems ugdytiniams, tėveliams ir seneliams dalyvavusiems „Tolerancijos dienos“ minėjime.

 

 

Tradicinių renginių komanda spalio 10-14 d. organizavo rudens savaitę „Ruduo Geltonų plytų mieste“. Rudens savaitę pradėjome rudeninių aplikacijų kūrimu, įvairių darbelių iš rudens gėrybių gaminimu. Antradienį grupėse vaikus aplankė girininkas (aukl. K. Jankutė), kuris atsinešęs iš miško įvairių gėrybių, žaidė įvairius žaidimus („Siunčiu, siunčiu maišelį“, „Skirskit lapai“, „Sudėk ornamentą“), priminė vaikams kaip reikia elgtis miške, ką daryti pasiklydus. Trečiadienį visų grupių auklėtojos tapo laborantėmis ir atliko bandymus su vandeniu : „Skęsta-neskęsta“, „Sutrumpėję pirštai“, „Adata vandenyje“, „Audra stiklinėje“ ir kt. Šios savaitės metu organizavome ir salotų dieną. Prisiminę apie vaisių ir daržovių teikiamus vitaminus mūsų organizmui, gaminome salotas, jas ragavome ir aptarinėjome.

 

Penktadienį įvyko baigiamasis savaitės renginys – „Rudens madų šou Geltonų plytų mieste“. Kaliausė, mergaitė ir ežiukas kvietė visus ugdytinius, auklėtojas ir tėvelius atvykti į Geltonų plytų miestą, kur visada linksma ir netrūksta šurmulio. Į salę sugužėjo vaikai, nešini tėvelių papuoštais senais skėčiais, apsirengę netradiciniais, rudenį atspindinčiais drabužiais. Tiek maži, tiek dideli turėjo galimybę pereiti geltonų plytų taku ir pademonstruoti savo kostiumą, bei išradingai papuoštą skėtį. Šventė buvo nuotaikinga, spalvinga, kupina gerų emocijų. Dėkojame tėveliams už kūrybiškumą, žaismingumą ir geras idėjas. Jūsų pagaminti skėčiai puošia mūsų darželį. Kviečiame visus apsilankyti „Dailės galerijoje“ ir pasigrožėti rudeniniais skėčiais bei iš rudeninių gėrybių sukurtais darbeliais.

 

Kaip ir kasmet raginome visus ugdytinius, tėvelius, darbuotojus prisijungti prie draugiško gamtai konkurso „Kamštelių vajus 2016“ ir atnešti kuo daugiau įvairiaspalvių plastikinių kamštelių. Džiaugiamės, jog visos bendruomenės pastangomis pavyko surinkti net 44,22 kg. kamštelių. Panaudodami šiuos kamštelius, „Spinduliukų“ grupės ugdytiniai, kartu su grupių auklėtojomis sukūrė meninį kūrinį  - „Saulutė“. Spalio 10 dieną „Bitučių“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos vyko į Šiaulių Salduvės progimnaziją, kurioje paliko likusius sukauptus kamštelius.

 

Konkurso „Kamštelių vajus 2016“ organizatoriai, už dalyvavimą šiame konkurse įstaigai įteikė padėkos raštą ir specialias atminimo dovanėles vaikams – knygas ir pieštukus. Dėkojame visiems ugdytiniams, tėveliams ir darbuotojams dalyvavusiems draugiškame gamtai konkurse!


 

Spalio 6-7 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupėse „Smalsučiai“ ir „Želmenėliai“ lankėsi burnos higienistės, kurios drauge su ugdytiniais kalbėjosi apie tinkamą dantų priežiūrą. Išklausius pasaką apie Tomuko dantukų vargus ir džiaugsmus, burnos higienistės, pasitelkusios dantų muliažą, vaizdžiai demonstravo kokiais judesiais reikia valytis dantis. Šio susitikimo metu vaikams buvo patikrinti jų dantys ir tie vaikai, kuriems jau yra išdygę nuolatiniai dantys, buvo pakviesti kitą savaitę atvykti į odontologijos kabinetą dėti dantų apsaugas – silantus.

 

Esame dėkingi už tokį naudingą susitikimą, kurio metu ugdytiniai patys savarankiškai mokėsi atlikti tinkamus judesius valydami muliažo dantukus, bei džiaugėsi gavę įdomias spalvinimo užduotėles.

 

„Aš šlovinu tave, Tėve, dangaus ir žemės Viešpatie, kad paslėpei tai nuo išmintingųjų ir gudriųjų, o apsireiškei mažutėliams“ (Mt 11,25).

Šie Evangelijos žodžiai buvo skaitomi spalio 4 d. – Šv. Pranciškaus gyvūnijos globėjo dieną. Katalikiškos priešmokyklinio ugdymo grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai, grupės auklėtojos bei Gražinos mokyklos trečiokai kartu su mokytoja V. Džiugienė prisijungė prie pasaulinės vaikų Adoracijos.

Grupės ugdytiniai ant savo dekoruotų paukščių atsinešė maldeles-padėkas Dievui. Lankydamiesi bažnyčioje vaikai giedojo giesmeles, pabuvo tyloje su Viešpačiu. Bažnyčios klebonas Tadas ugdytiniams pasakojo, kas yra adoracija, pamokė melstis.

 

Gera kai galime mokytis padėkoti savo Kūrėjui už tai, kas mums brangiausia, nes vaikų maldos galia ypač stipri.

 

Spalio 3 dieną darželio ugdytiniai kartu su muzikos vadove ir grupių auklėtojomis susirinko pagroti ir pasigrožėti muzikiniais barškučiais, kuriuos noriai, aktyviai ir kūrybingai kūrė su savo tėveliais. Tokiu būdu ne tik šauniai praleidome laiką, bet ir paminėjome Pasaulinę muzikos ir Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Ta proga, priešmokyklinio ugdymo grupėje „Želmėneliai“ lankėsi ugdytinės Gabijos prosenelė Emilija. Vaikams ji pasakojo apie savo vaikystę, žaidimus, pomėgius. Gabijos prosenelei labai patinka savo proanūkiams skaityti pasakas, gaminti valgį  ir kepti pyragus. Tad ir šiandien ji grupės ugdytiniams skaitė pasakas bei kartu su vaikais gamino „Tinginį“.

 

Kviečiame visus vaikus, tėvelius ir senelius apsilankyti „Barškučių“ parodoje ir pasigrožėti sukurtais įvairiaspalviais barškučiais!

 

Rugsėjo 29 dieną „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Radviliškio miesto viešojoje bibliotekoje, kurioje su dideliu susidomėjimu stebėjo lėlių teatro spektaklį „Peliukų nuotykiai bibliotekoje“. Lankydamiesi bibliotekoje vaikai sužinojo ir kaip tinkamai prižiūrėti knygas, kodėl jas turime saugoti. Didžiausią džiaugsmą bei neišdildomus įspūdžius paliko apsilankymas žaislotekoje.


 

 

Rugsėjo 26 dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ugdytiniai ir auklėtojos lankėsi Šeduvoje. Išvykos metu ugdytiniai aplankė „Retromobilių muziejų“, kuriame pamatė senovinių automobilių kolekciją, gaisrinės, policijos, taksi automobilius, motociklus bei karines mašinas. Kol vieni ugdytiniai važinėjosi su to meto dviračiu, keturračiu, paspirtuku, kiti vaikai galėjo pasigrožėti sukaupta modeliukų kolekcija.

 

Pasivaikščioję po labai gražiai atnaujintą parką, įsiamžinę prie akmens „Šeduva – mažoji kultūros sostinė 2016“ , ugdytiniai išvyką baigė pikniku prie Arimaičių ežero.

 

Šviečiant rudeninei saulei, rugsėjo 23 d. mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių „Želmenėliai“ ir „Smalsučiai“ ugdytiniai, kartu su lopšelio-darželio „Kregždutė“ „Kiškučių“ grupės vaikais susitiko prie Eibariškių tvenkinio. Tai buvo  pirmasis draugystės renginys, skirtas Rudens lygiadieniui paminėti.

Vaikus pasitiko dvi pelytės, kurios vaikštinėdamos aplinkui rado seno radviliškiečio laišką, kuriame buvo rašoma apie šiose vietose paslėptą lobį. Pasimankštinę, atlikę sportines užduotis, vaikai kartu su auklėtojomis skubėjo ieškoti užuominų  lobiui rasti. Iš ant akmenų užrašytų raidžių vaikai turėjo sudėlioti žodį, kuris žymėjo lobio buvimo vietą. Nors lobis buvo paslėptas ant kalno, jį pasiekti buvo ne taip jau paprasta. Pirmiausia reikėjo įveikti įvairiausias kliūtis.

Suradus lobį, kitame tvenkinio krante visų dalyvių laukė staigmena – tėvelių iškeptos bulvės su lupenomis, sviestu ir druska, bei gardi žolelių arbata.

 

Nuotaika gera, oras nuostabus – ko daugiau reikia norint pasibūti su draugais!

 

Rugsėjo 22-ąją dieną lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė prisijungė prie Tarptautinės dienos be automobilio minėjimo. Priešmokyklinės grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai, pasigaminę specialų plakatą, vaikštinėjo Eibariškių mikrorajono gatvėmis ir ragino aplinkinius šią dieną pamiršti mašinas ir daugiau vaikščioti pėsčiomis, važiuoti dviračiais ar kitomis priemonėmis.

 

Pedagogai taip pat organizavo žygius, skirtus šios dienos minėjimui. Vieni pedagogai pėsčiomis žygiavo prie Eibariškių tvenkinio esantį parkelį, o kiti dviračiais važiavo iki Gudelių ežero.

 

Rugsėjo 15 dieną priešmokyklinės grupės „Želmenėliai“ ugdytiniai vyko į Burbiškių dvarą, kuriame stebėjo augalus, žydinčias gėles, parko medžius, deklamavo eilėraščius šalia poeto A. Mickevičiaus paminklo. Ugdytiniai, apžiūrėję senovines nuotraukas, baldus, karietas ir ūkio padargus, vaikštinėjo tilteliais ir takeliais grožėdamiesi  gražia bei išpuoselėta dvaro aplinka.

 

Išvykos metu ugdytiniai mokėsi pastebėti rudens požymius gamtoje. Kadangi daugelis ugdytinių autobusu važiavo pirmą kartą, buvo puiki proga prisiminti saugaus elgesio gatvėje ir gamtoje taisykles.

 

Rugsėjo 12-16 dienomis lopšelyje-darželyje „Eglutė“ organizuota sveikatos savaitė, kuri buvo skirta Europos judėjimo savaitei paminėti. Savaitę pradėjome pokalbiais grupėse apie aktyvaus judėjimo svarbą bei linksmomis pramogomis lauke „Linksmieji labirintai“ ir „Rieda rieda ratai“. Šių pramogų metu ugdytiniai lauke mėgavosi rudeninės saulės spinduliais, tobulino savo bėgimo, važiavimo dviračiais, paspirtukais, riedučiais įgūdžius. „Rieda rieda ratai“ pramogos metu vaikai taip pat prisiminė saugaus eismo taisykles, dalyvavo dviračių, paspirtukų varžybose, susipažino su Lietuvos policijos bičiuliu Amsiumi.  Šios savaitės metu judesio korekcijos pedagogė visus ugdytinius ir pedagogus kvietė sudalyvauti  linksmoje pramogoje „Šok su manimi“ ir judriame žaidime „Pagauk vėją“.

Rugsėjo 16 dieną bendradarbiaudami su Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro specialistais, organizavome renginį „Turizmo diena – orientacinės varžybos gamtoje“. Renginyje dalyvavo keturių grupių ugdytiniai (5-6 m.), tėveliai ir pedagogai. Susirinkus prie Eibariškių tvenkinio,  visus renginio dalyvius sveikino lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui I. Budrienė ir Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro direktorė J. Kvietelaitienė. Komandoms išsirinkus savo kapitonus, jie burtų keliu išsitraukė spalvas žyminčias jų trasas. Komandos apsilankė „Menų“, „Sveikatos“, „Spalvų“, „Išdaigų“ ir „Žaidimų“ stotelėse. Ugdytinių stotelėse laukė įvairiausios užduotys. Darželio pedagogai ir visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė keletą judrių ir smagių fizinio aktyvumo užduotėlių, kurios buvo skirtos ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Ugdytiniai pagal savo komandos spalvą turėjo surinkti visus pievoje paslėptus kamuoliukus ir juos sudėti į paslaptingą dėžę, atsakinėjo į sveikatos priežiūros specialistės paruoštus klausimus, pievoje ieškojo spalvotų medinių kiaušinių, o užlipę ant kalno rideno kamuoliukus ir atliko fizinius pratimus – atsilenkimus, pritūpimus ir kt. Tėveliai šokinėjo per šokdynę bei stengėsi įveikti paruoštą trasą užsidėję „girtumo“ akinius.

Turizmo dienoje dalyvavo ir 3-4 metų ugdytiniai, kurie kartu su grupių auklėtojomis darželyje susipažino su priemonėmis, kurias būtina turėti žygio metu, mokėsi statyti palapines, kūrė laužą, žygiavo turistiniu takeliu bei įveikė paruoštas specialias užduotis.

 

Europos judėjimo savaitės metu netrūko aktyvios sportinės veiklos, renginių, plačių šypsenų ir geros nuotaikos. Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Tad ateinančius metus išlikime gyvybingi, veiklūs ir aktyvūs!

 

Saulėtą rugsėjo pirmosios dienos rytą darželio ugdytinius ir tėvelius pasitiko skambančios muzikos garsai ir  paslaptinga gėlių fėja. Ji kartu su vaikais barstė stebuklingas dulkes, kurios pildo slapčiausias svajones.

Su šypsenomis veiduose bei gera nuotaika darželin susurinko gausus ugdytinių ir tėvelių būrys.  Susipažinę su grupių auklėtojomis, susitikę senus draugus, vaikai, pedagogai ir tėveliai dalyvavo šventiniame rytmetyje. Mokslo ir žinių dienos proga nuoširdžius sveikinimus tarė lopšelio-darželio direktorė L. Venckienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui I. Budrienė. Rytmečio metu į žydrą padangę paleidome grupių svajonių balionus, kartu su gėlių fėja žaidėme išminčiaus geruolio žaidimą, linksmai šokome ir dainavome.


 
 
Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683